Полотна, що використовуються при виробництві білизни

Мереживо - ажурний орнамент , одержуваний різноманітними переплетеннями ниток. Сучасні мережива виробляють з синтетичних ниток , які підвищують їх міцність , зносостійкість , роблять мережива шовковистим і м'якими.

Залежно від способу переплетення мереживо може бути еластичне і нееластичне . Але в будь-якому випадку - це найтонші вироби , які роблять білизну вишуканим , привабливим і зручним.

Мереживне полотно - візерункове ажурне полотно , утворене складним переплетенням ниток . Мереживне полотно саме по собі є прикрасою в будь-якому одязі . Тому вироби з мереживного полотна виглядають неймовірно виграшно і не вимагають складного крою.

Вишивка - нанесення малюнка на різні полотна за допомогою спеціальних вишивальних машин. Вишивання - старовинне мистецтво прикраси одягу. За своєю суттю вишиті вироби були оберегами і призначалися для охорони від злих сил. І тільки набагато пізніше прикрашати стали виключно з декоративною метою . Для роботи можуть бути використані самі різні нитки : шерстяні , шовкові , бавовняні , люрекс , металізовані , синтетичні . Всілякі вишиті візерунки надають нижньої білизни вишуканість і витонченість.

Еластичний жаккард - тканина , що виготовляється із змішаних синтетичних волокон шляхом спеціального складного переплетення. Назва матеріалу походить від імені винахідника - французького ткача Джозефа Марі Джаккара , який створив верстат для плетіння жаккарда . Завдяки чергуванню блискучих і матових ниток , жаккард має виражений рельєфний малюнок на тканині . Жакардові тканини міцні й довговічні , мають хорошу формостійкість і стійку забарвлення , так як спочатку забарвлюються нитки для тканини . Жаккард - одна з дорогих тканин , так як її виробництво трудозатратно .

Еластичне сатин виготовляється з сильно скрученої нитки подвійного плетіння. Сатин - прекрасна альтернатива шовку. Завдяки скрученности і особливому плетіння ниток сатинова тканина володіє підвищеним блиском , міцністю і хорошою повітропроникністю . Атласний блиск сатину завжди виглядає більш ефектно.

Еластичний оксамит - полотно з ворсової лицьовою поверхнею з суміші синтетичних і натуральних волокон. Синтетичні волокна додають оксамиту міцність і спрощують догляд за ним. При виготовленні оксамиту в трикотажну основу уплутують додаткові нитки, що формують петельний ворс. Петельний ворс розрізають з одного боку , в результаті чого отримують щільне , м'яке , оксамитове , добре драпірується полотно. Оксамит - чудовий варіант для пошиття нарядних і вишуканих комплектів білизни. Одяг з оксамиту завжди розкішна і витончено- елегантна .

Мікрофібра (або мікроволокно ) - синтетичне полотно з надтонких мікрониток , отриманих з мікроволокон ( поліаміду або поліестеру з додаванням еластанових ниток ) методом скручування . Під час скручування між волокнами утворюються мікрозазори , які пропускають повітря та вологу . В результаті мікрофібра має високу повітро-і влагопроницаемостью , підвищеною міцністю і еластичністю . Білизна з мікрофібри дуже приємне до тіла , ідеально облягає фігуру. Так як до складу мікроволокна входить поліамід , при догляді за виробами з мікрофібри слід суворо дотримуватися рекомендації по догляду на етикетці.