Волокна, що використовуються для виробництва полотен

Бавовна - волокно рослинного походження, що отримується з коробочок бавовнику. Бавовна являє собою тонкі , короткі , м'які пухнасті волокна. До основних достоїнств виробів з натуральної бавовни можна віднести: гігієнічність , зносостійкість , стійкість до впливу лугу (простіше кажучи , до прання) . Бавовна чудово пропускає повітря і добре вбирає вологу. Одяг з бавовни завжди приємно носити , вона м'яка , зручна і незамінна в повсякденному носінні . Також завжди потрібно пам'ятати , що прямі сонячні промені знижують рівень міцності бавовни і речі можуть потьмяніти .

Еластан ( спандекс ) - високоеластична синтетична нитка , здатна розтягуватися до розміру , в чотири -сім разів перевищує її первісну довжину. А потім скорочуватися до своєї первісної довжини. Еластан робить полотна еластичними і зносостійкими , має малу сминаемостью . Використовується лише в невеликих кількостях в комбінації з іншими типами волокон , як натуральними , так і синтетичними . Для всіх полотен з еластанових волокнами існують загальні правила : при пранні слід використовувати миючі засоби для тонких тканин і не вдаватися до допомоги сушильних пристроїв. Температура при пранні і прасуванні залежить від того, які ще волокна входять до складу полотна.

Поліестер ( поліефірне волокно) - найрізноманітніше з усіх синтетичних волокон.

Поліестер дуже міцний , добре закріплює форму при нагріванні , завдяки чому на полотні добре тримаються всілякі складки і гофрування .

Полотна з поліестером вологостійкі , добре зберігають форму , не мнуться , стійкі до сонячного світла . Трикотаж з поліефірних волокон рекомендується сушити в розкладеному вигляді. При невисокій температурі поліестер можна сушити в сушильному пристрої , можлива і хімічна чистка.

Поліамід ( нейлон ) - синтетичне волокно , за своїми властивостями схоже з поліефірними волокнами. Поліамідне волокно володіє найвищою міцністю з усіх синтетичних волокон на розрив і стирання , стійке до дії багатьох хімічних реагентів , легко фарбується. Поліамідне волокно більш чутливе до нагріву , ніж поліефірне . Тому слід ретельно дотримуватися температурні рекомендації по догляду за виробом .