Навіщо потрібна підв'язка на ногу

Щоб відповісти на питання, навіщо потрібна підв'язка на ногу, варто зробити невеликий екскурс в історію. 
Не лише для жінок. Якими були перші підв'язки і хто їх носив
Корисна інформація
03.12.2021
Навіщо потрібна підв'язка на ногу

Щоб відповісти на питання, навіщо потрібна підв'язка на ногу, варто зробити невеликий екскурс в історію. 

Не лише для жінок. Якими були перші підв'язки і хто їх носив

У XIII столітті європейці почали носити трикотажні панчохи (ця традиція була запозичена у арабів), і щоб зафіксувати їх на нозі, використовували підв'язки. Про резинки на той час навіть не думали. 

Цікаво, що тоді панчохи були виключно жіночим атрибутом. Знатні вельможі, придворні та інші чоловіки з задоволенням демонстрували свої ноги, одягнені у вишукані панчохи. Аксесуар підв'язували в області коліна. Трохи згодом стрічки стали кріпити до пояса за допомогою застібок.

Використовували для цього красиві атласні стрічки, переплетені навхрест. Тканину для підв'язок привозили з Лондона та Ліону. Це був шовк, мереживо, дорога тасьма. У цих містах відкривалися цілі фабрики з пошиття підтяжок. На стрічках нерідко зображували пікантні сцени чи робили написи. Така підв'язка була потрібна не тільки для підтримки панчох, але й виступала засобом комунікації. З його допомогою дами повідомляли настирливим залицяльникам про те, наприклад, що давно віддали своє серце чоловікові.

Моду на жіночі підв'язки пов'язують з ім'ям маркізи де Помпадур. Саме фаворитка Людовіка ХV першою стала носити панчохи на витончених мереживних підв'язках, декорованих усілякими стрічками, бантами, вишивкою.

Інтерес до панчох на підв'язках поширився Європою з неймовірною швидкістю. Англійський король Едуард III навіть заснував лицарський Благородний Орден Підв'язки. Про причини такого рішення ходили суперечливі чутки. За однією з версій, Графиня Солсбері упустила інтимний аксесуар, роблячи піруети на балу. В залі почали посміюватися з казусу, проте король присоромив гостей і забрав деталь гардеробу собі. Друга версія менш романтична. Вважається, що під час битви при Кресі (1346 рік) на списі ватажка красувалася чи то просто синя стрічка, чи жіноча підв'язка. Зараз складно судити про достовірність фактів, але на той час однією зі своїх цінностей орден серед іншого проголошував і шляхетність чоловіків щодо жінок. До речі, носити панчохи лицарі невдовзі перестали.

Історики стверджують, що на той час існувала традиція: перш ніж вирушити на війну, чоловіки підв'язували своїм дружинам стрічки для панчох, щоб застерегти від зрад і зберегти вірність.

Починаючи з ХVIII століття підв'язки набули загальної популярності. Багато жінок із задоволенням одягали їх під одяг, хоча коштував аксесуар досить дорого. Фіксацію забезпечував мідний дріт, закріплений всередині виробу на товстій підкладці. Дизайн постійно вдосконалювався, а предмет одягу перетворився на атрибут зваблення.

Сучасні жіночі аксесуари: значення 

Для чого потрібна підв'язка на ногу сьогодні? Це затребуваний елемент жіночого гардеробу, якому надають особливого значення. І нехай панчохи відмінно тримаються на гумках чи силіконових стрічках, це не заважає дівчатам носити підв'язки. Вироби не виконують практичної функції, зате чудово справляються з декоративною, виступають важливим атрибутом спокуси.

Підв'язка для панчох часто використовується як елемент весільних обрядів. Це своєрідний символ невинності, чистоти нареченої, деталь образу, призначена виключно для нареченого. За традицією одягати її слід на праву ногу. 

Сучасні весілля припускають наявність двох підв'язок. Першу (для чоловіка) прийнято називати медовою, другу (для неодружених гостей урочистостей) — щасливою. Вважається, що вона приносить удачу чоловікові, якому пощастить спіймати заповітну стрічку. 

Заради справедливості зазначимо: традиційно щасливий атрибут роблять пишним, не шкодують декору, адже хтось зберігатиме це витончене нагадування про ваше весілля. Медовий аксесуар зазвичай вибирають скромніший, щоб просто підкреслити природну красу нареченої. 

Інші варіанти виконання спокусливого предмета гардероба

Для чого ще потрібна підв'язка для панчох? Аксесуар можна побачити на ногах у танцівниць. Цей елемент надає образу пікантності, служить для спокуси, символізує бажання, пробуджує фантазії. Акуратний акцент на стегнах додає образу виразності та хвилює уяву глядачів.

Щоб носити підв’язки, не потрібно спеціально придумувати привід. Романтична вечеря, побачення, будь-яка зустріч з любовним підтекстом — вагома підстава доповнити свій образ підтяжками. Витончений аксесуар не залишить байдужим вашого чоловіка. Одна маленька деталь одягу зробить настрій грайливим, розбурхає фантазію.

Крім того, елемент жіночого гардеробу можна використовувати у своє задоволення: покрасуватися перед дзеркалом, коли відчуваєте таку необхідність, або влаштувати чуттєву фотосесію. Приймайте рішення на ваш розсуд, у будь-якому випадку підв'язка на ніжці виглядає дуже красиво.

Читайте також
MAVKA
Collaboration
MAVKA
«Мавка. Лісова пісня»
Як вибрати халат
Корисна інформація
Як вибрати халат
У затишній домашній атмосфері хочеться почуватися максимально зручно та повністю розслабит...
Що таке DEN на колготках
Корисна інформація
Що таке DEN на колготках
Для багатьох дівчат кількість DEN, вказана на упаковці, є визначальним параметром вибору м...