Що таке DEN на колготках

Для багатьох дівчат кількість DEN, вказана на упаковці, є визначальним параметром вибору моделі колгот. Вважають, що чим вище цей показник, тим більша щільність і міцність виробу та менша прозорість.
Корисна інформація
05.01.2022
Що таке DEN на колготках

Значення DEN та якість колготок — чи завжди чим більше, тим краще?

Для багатьох дівчат кількість DEN, вказана на упаковці, є визначальним параметром вибору моделі колгот. Вважають, що чим вище цей показник, тим більша щільність і міцність виробу та менша прозорість. Однак багато хто просто не знає, що таке DEN насправді. Абревіатура розшифровується як французьке «denier» — так називався параметр, що характеризує вагу мотка ниток завдовжки 9 км. Наприклад, для колготок 100 DEN використовувалися матеріали, вага 9-кілометрової нитки яких становить лише 100 г. Про що свідчить цей показник? Як вага ниток впливає на властивості колгот? Чи варто орієнтуватися на кількість DEN при виборі виробів? Спробуємо відповісти на питання, що хвилюють сучасних модниць.

Що впливає на щільність колготок?

Якщо ви звикли пов’язувати показник кількості DEN з параметрами щільності та прозорості, то цей лікбез для вас. Насправді властивості кожної пари залежать від сукупності кількох факторів:

  • щільність нитки, яка вимірюється за допомогою DEN;
  • тип пряжі — можна використовувати мононитки з тонкою структурою, вага яких змінюється пропорційно до товщини, або скручену комбіновану нитку;
  • щільність в’язання, яка визначається кількістю петель на см

Значення DEN є одним з основних показників щільності колгот. Однак вироби, на пакуванні яких зазначені однакові значення щільності ниток, можуть суттєво відрізнятися за своєю прозорістю. Це відбувається внаслідок використання при в’язанні різних типів матеріалів. Більш об’ємні нитки, що складаються з декількох типів волокон, створять щільний рельєф. Наприклад, вироби з мікрофібри виглядатимуть менш прозорими порівняно з іншими матеріалами завдяки ворсистій структурі. Якщо вибирати моделі з одножильної мононитки, вони будуть здаватися тоншими за того ж значення DEN.

Капронові колготки складаються з двох основних матеріалів — поліаміду, який є основним елементом, та еластану, що надає речам здатності розтягуватися та облягати фігуру. Нитки комбінуються в різних пропорціях, що впливає на експлуатаційні властивості виробів. Показник DEN стосується вимірювання маси мотка пряжі саме поліаміду, який є основним матеріалом, який використовується при в’язанні колгот. Якщо у складі виробу переважатиме інша пряжа, то на упаковці кількість DEN може і не бути вказана. Таке часто зустрічається в моделях нестандартного дизайну та колготках у сіточку. Наприклад, купуючи вироби з бавовни, ви точно не побачите значення кількості DEN.

Щільність в’язки впливає на міцність виробу та ступінь помітності петель. З ниток однакової ваги та структури можна зв’язати кілька унікальних моделей колгот, які відрізнятимуться ціновим сегментом та споживчими якостями. Це визначається нормою витрати пряжі та щільністю петель. Якщо вони будуть на значній відстані, колготки втратять здатність зігрівати ноги і виявляться прозорішими. Закономірно, більш щільна в’язка подовжить термін служби виробу та додасть вашому образу елегантності, а нитки, що рідко розташовані, через сильне натягнення можуть швидше порватися. Дрібні та густо розміщені петлі практично не помітні на нозі.

Як маса ниток впливає на властивості колгот?

Як з’ясувалося, прямої залежності між кількістю DEN у виробі та ступенем його прозорості не існує. Цей параметр визначається сукупністю факторів з урахуванням типу нитки та щільності в’язки. Однак значення DEN істотно впливає на міцність виробів. Моделі, в яких цей показник більший, мають підвищений запас міцності. У той час як на колготках щільністю 20 DEN легко утворюються зачіпки, а стрілки виникають взагалі незрозуміло звідки, вироби з ниток 100 DEN не вимагають особливо акуратного поводження. Таке твердження справедливе щодо виробів одного цінового сегмента.

Іноді дорогі колготки з меншою кількістю DEN виявляються міцнішими та довговічнішими відносно дешевих моделей, на упаковці яких зазначено більш високе значення «denier». Велику роль у порівнянні моделей грає тип ниток. Мононитки вважаються найдешевшими та найтоншими, тому з них складніше створити щільні колготки. Маючи ту саму кількість DEN, вони будуть виглядати прозоріше, але виявляться менш міцними, порівняно з виробами з багатокомпонентного матеріалу.

Як правильно підібрати колготки?

Основне правило вибору якісних виробів — не заощаджувати. У такому разі покупка навіть тонких колготок з мінімальною кількістю DEN виявиться вдалою. Якщо вибирати найбільш бюджетні моделі, вони можуть не виправдати ваших очікувань, незважаючи на вказані на пакуванні високі значення «denier». Рідкісне плетіння та застосування дешевої мононитки проявлять себе неестетичним зовнішнім виглядом виробів та коротким терміном служби.

Загальноприйнята класифікація за кількістю DEN ділить колготки на кілька функціональних груп:

  • 8–12 — надтонкі та максимально непомітні моделі, які носять, скоріше, для дотримання правил гарного тону. Такі вироби практично не помітні на нозі та невідчутні;
  • 15 — повсякденні колготки, які можна носити навіть влітку;
  • 20–40 — щільність, яка користується популярністю серед офісних співробітниць, які дотримуються дрес-коду. Це найбільш універсальні та практичні вироби;
  • 60–80 — оптимальний варіант, щоб утеплитися в міжсезоння;
  • понад 100 — колготки, призначені для холодів.

Такий поділ не назвеш універсальним, адже колготки, виконані за допомогою різних типів плетіння що відрізняються складом, не можуть бути однаковими. Але якщо ви вибираєте вироби з одного цінового сегмента, на такі характеристики можна орієнтуватися. У такий спосіб ви зможете підібрати найкращий варіант колгот до конкретної нагоди.

Читайте також
MAVKA
Collaboration
MAVKA
«Мавка. Лісова пісня»
Як вибрати халат
Корисна інформація
Як вибрати халат
У затишній домашній атмосфері хочеться почуватися максимально зручно та повністю розслабит...
Які купальники подобаються чоловікам
Корисна інформація
Які купальники подобаються чоловікам
Вкотре готуючись до пляжного сезону, дівчата купують нові купальники. Якщо для представниц...