Як визначити розмір бюстгальтера і чашечки

Чи знаєте ви, що 70% сучасних жінок носять ліфчик не свого розміру? Таке явище поширене з кількох причин:
Корисна інформація
08.10.2021
Як визначити розмір бюстгальтера і чашечки

Чи знаєте ви, що 70% сучасних жінок носять ліфчик не свого розміру? Таке явище поширене з кількох причин:

 1. Дівчата ігнорують зміни власного тіла. Наприклад, ви з підліткового періоду запам'ятали, що ваш розмір 70В, і продовжуєте купувати такі бюстгальтери через 5 і навіть 10 років. З плином років фігура постійно змінюється. Навіть якщо ваш спосіб життя не став менш активним, кількість жирових відкладень буде поступово збільшуватися, впливаючи на ваші об’єми.
 2. Навіть більшість дорослих жінок звикає слухати досвідчених продавців-консультантів, які мають свій, не завжди професійний, погляд на естетику грудей і комфорт. Щоб зібрати бюст і збільшити його об’єм, вони нерідко пропонують придбати занадто маленький бюстгальтер. Дівчата при цьому готові терпіти незручності заради спокусливих форм.
 3. Ми вибираємо бюстгальтер по цифрам на бирці, ігноруючи особливості крою та специфіку лекал конкретного виробника. Кожна фірма має специфічне виробниче обладнання і використовує матеріали різної щільності, тому не завжди розміри, які ви звикли купувати, однаково добре сидять.

Що у підсумку? Дискомфорт під час носіння ліфчика — проблема, яка лежить на поверхні. Якщо такі проблеми, як постійно спадаючі бретелі, поява червоних слідів на шкірі та випадаючий з чашки бюст — реалії ваших буднів, значить, неправильно підібраний бра — це ваша біда. Порушення кровообігу, головні болі та онкозахворювання — більш серйозні проблеми, які може викликати носіння неправильно підібраного ліфчика. У зв’язку з цим вкрай важливо знати, як визначити розмір бюстгальтера. Адже це допоможе почуватися комфортно та зберегти власне здоров’я.

Знайомимося зі своїм тілом

Підібрати ліф, який ідеально сяде по фігурі, не так вже й складно. Для цього достатньо знати лише два параметри:

 • розмір чашки;
 • обсяг під грудьми.

Для проведення вимірів знадобиться вимірювальна стрічка. Для початку дізнайтеся окружність грудей, яку слід заміряти по найбільш виступаючим точкам. На другому етапі вимірювань необхідно визначити об’єм під грудьми. Під час проведення вимірів стежте, щоб сантиметр завжди розташовувався паралельно підлозі. Знаючи ці ключові параметри, можна визначити потрібний розмір бюстгальтера по таблиці.

Конструкційні особливості ліфчиків

Буває, що на вигляд ліфчик сидить непогано і в момент покупки не викликає абсолютно ніякого дискомфорту. Проте вже через тиждень носіння він починає здаватися незручним. Значить, під час примірки ви не звернули уваги на нюанси, які вказують на невідповідність розміру:

 • чашка недостатньо щільно охоплює груди або, навпаки, тисне;
 • ближче до області пахви збоку утворюється складка шкіри, яка псує весь зовнішній вигляд;
 • кісточки бюстгальтера піднімаються над ребрами;
 • наявність складок або пустот в чашці або випадання з неї грудей;
 • рухливість бокового поясу слідом за зміною положення вашого тіла;
 • задирання ліфчика при піднятті рук вгору.

Новенький бюстгальтер потрібно правильно міряти. Спочатку виріб рекомендується застібати на крайній правий гачок — в процесі носіння пояс, який бере на себе 80% навантаження, може поступово розтягнутися і річ доведеться застібати трохи далі. Краще уникати максимально щільної посадки бюстгальтера. Ознака відповідності розміру — можливість завести під пояс два пальця.

В процесі примірки зверніть увагу на бретелі. Вони досить часто стають причиною дискомфорту — надто тиснуть на плечі, недостатньо підтримують або, навпаки, надмірно високо піднімають груди. Перевірити правильність положення бюста можна нехитрим способом. Визначте візуально центр між плечем і ліктем. Ваші груди повинни розташовуватися саме на цьому рівні. Для більшої впевненості проведіть ще один маленький тест — приспустить бретелі бра. Якщо при цьому бічний пояс зсувається — бюстьє вам не підходить.

Що ж робити, якщо ви правильно зробили вимірювання і таблиця чітко вказує на потрібний розмір, але виріб все одно погано сидить або викликає дискомфорт? Купувати таку річ точно не потрібно. Краще спробуйте поміряти розміри, максимально близькі до отриманого. Наприклад, якщо ваші параметри відповідають бюстгальтеру 80C, протестуйте ще 85B, 75D, 75C, 85C, 85D. Визначте, який з варіантів вам дійсно підходить, і тільки після цього купуйте.

Бюстгальтери, які збережуть ваше здоров’я

Форма грудей і особливості крою обраного вами бра також багато в чому впливають на зручність посадки. Середньостатистична жінка в день носить бюстгальтер не менше 12 годин, надягаючи його зранку, коли відправляється на роботу, і знімаючи вдома перед походом у душ. При такому режимі носіння бюстгальтер повинен бути максимально зручним і забезпечувати досить хорошу підтримку. Як же бути з особливими випадками, коли перед ліфчиком, крім забезпечення комфорту, поставлено ще кілька завдань — підкреслити всі принади фігури і створити спокусливий зовнішній вигляд? Красу ваших форм допоможе виділити правильно підібрана форма ліфчика.

Власниці круглих грудей можуть радіти — подібна форма довше інших зберігає молодість. Крім того, таким дамам підходять бра практично будь-якого крою. Кращий варіант на кожен день — закриті бюстгальтери на кісточках з досить широкими лямками.

Асиметричний бюст — досить поширена проблема, яка легко піддається корекції за допомогою правильно підібраного ліфчика. Розмір в такому випадку обирається за габаритами більшої з грудей. Значну асиметрію можна приховати за допомогою моделі з пуш-ап. Прибравши підкладку з одного боку, ви зробите зовнішній вигляд бюсту симетричним.

Для широко посаджених грудей підходять моделі з застібками посередині. Такий тип кріплення дуже зручний і дозволяє зібрати і зафіксувати бюст.

Різноспрямовані груди потребують м’якої форми чашки, яка дозволить їм займати найбільш зручне та природне положення. Це можуть бути литі бра або вироби цільного крою.

Краплеподібний бюст, що тонкий зверху і розширюється донизу, вимагає сильної фіксації. Власницям таких грудей потрібно обирати піднімаючі моделі з широким поясом і кісточками.

Конусоподібна форма найчастіше зустрічається у власниць невеликого бюста. Таким дівчатам підходять моделі типу бандо, бюстгальтери у вигляді топів і вироби з пуш-ап ефектом.

Якщо ви знаєте, як підібрати розмір ліфчика і обрати найбільш зручну форму, то зможете практично у будь-якому одязі відчувати себе комфортно, а також зберегти здоров’я і красу свого бюста.

Читайте також
MAVKA
Collaboration
MAVKA
«Мавка. Лісова пісня»
Як вибрати халат
Корисна інформація
Як вибрати халат
У затишній домашній атмосфері хочеться почуватися максимально зручно та повністю розслабит...
Що таке DEN на колготках
Корисна інформація
Що таке DEN на колготках
Для багатьох дівчат кількість DEN, вказана на упаковці, є визначальним параметром вибору м...